V Olomouci se v červnu uskuteční konference KKTS Sítě 2020

KKTS Olomouc 2020 Konference

Vážení kolegové,

dovolte prosím, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na jarní konferenci KKTS Sítě 2020, která se 16. června vrací do krásné Olomouce. Registrace je již spuštěná na stránkách ISP-konference.cz.

Před konferenčním dnem proběhne seminář KKTS, s tématy usnadnění výstavby a využívání usnadňovacího zákonů, blok věnovaný milimetrovým technologiím sítí 5G a 60GHz. V technologickém bloku se také budeme věnovat technologiím výstavby optických sítí a technologiím GPON. Důležitým blokem bude téma bezpečnosti, kyberbezpečnosti, záměry vojenských zpravodajců v návrhu jejich nového zákona.

Zpátky ke konferenci. Jednotlivé přednášky budeme teprve doplňovat, ale programové teze konferenčního dne se sami nabízejí. Panelová diskuze nad podmínkami aukce, doplněná zkušenostmi 4. operátora ze Slovenska. Účast už přislíbila nová předsedkyně Rady ČTÚ paní Hana Továrková.

Panelové diskuze budou dvě. Další se bude věnovat požadavkům státu na ustanovení povinnosti strpět v našich sítích sondy provozu, které by mohla využívat vojenská kontrarozvědka. Naši pozvánku obdrželi právě zástupci ministerstva obrany, odborníci na bezpečnost sítě a tématem zabývající se politici. Na diskuzi se velmi těšíme.

Důležitým tématem bude rekodifikace ZEK spojená s implementací Evropského komunikační kodexu, která nás již dnes nutí měnit naše VOP. Stranou nezůstane rekodifikace stavebního práva a plány MPO pro veřejnou podporu výstavby přípojných sítí do malých obcí. Tedy konečně něco zajímavého i pro malé operátory.

Z technologických přednášek – účast potvrdili zástupci Ubiquity a dalších velkých výrobců. Jde o velkou premiéru na českých konferencích! Zejména pro témata spojená s pásmem 60 GHz a 5G sítěmi budou prezentace výrobců velkým přínosem.

Dalším z velkých témat budou podmínky rozšíření pásma 5,8 GHz, které je plánované na podzim 2020, a výsledky konference WRC19.

A samozřejmě další přednášky, spojené s naším podnikáním.

Těšíme se na viděnou v Olomouci!

Váš Programový  výbor konference,

KKTS konference

9.2.2020

Back to Top